Arama
Menü Kapat

Yardım

Güvenlik

Güvenli alışveriş yapabilmeniz için sariyermarket.com’da uluslararası bir standart olan SSL kullanmaktayız. SSL güvenlik protokolü sitemize verdiğiniz kredi kartı numaranızı çözülmesi mümkün olmayan bir şekilde şifreleyerek tam güvenlik sağlar. Güvenliğinize verdiğimiz önem doğrultusunda sitemizde daha güvenlikli olan ve bankalar tarafından da tercih edilen 128 bitlik SSL güvenlik protokolünü kullanmaktayız.

Sariyermarket.com'da Sipariş Verme

Ürünleri Bulma
Sariyermarket.com’da alışverişlerinizi en kolay ve en hızlı şekilde yapabilmeniz için tasarlanmıştır.
Reyonlarda gezebilir ve istediğiniz ürünleri reyon adlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aradığınız ürünün adını ürün arama kutucuğunun içinde yazıp "Arama" butonuna tıklayarak istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Dilerseniz gelişmiş aramada istediğiniz kategori veya üretici seçerek arama sonuçlarını daraltabilirsiniz. Örneğin "peynir" yazıp "süt ürünleri"  kategorsini seçip veya üretici seçerek arama yaptırdığınız takdirde sadece sütleri veya  üreticisini girdiğiniz ürünü bulacaksınız.

Sık aldığınız ürünlerin içinden alışveriş yapabilirsiniz. Sayfanın sağ bölümünde yer alan alışveriş sepetinin altında "En çok Satın Aldıklarınız’’ göreceksiniz. Böylece daha önce aldığınız ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Eğer her siparişinizde aynı ürünleri alıyorsanız, alışveriş listesi oluşturabilir ve tüm ürünleri tek tuşla sepetinize ekleyebilirsiniz. Alışveriş listenize istediğiniz sayıda ürünü kaydedebilirsiniz. Farklı isimlerde birden çok alışveriş listesi oluşturabilirsiniz.

Ürün detayındaki "Favori Listeme Ekle" butonunu kullanarak favori listesi oluşturabilir ve aradıklarınızı bu listede görebilirsiniz.

Ürün Ekleme, Çıkarma ve Miktar Değiştirme
Ürünlerin yanındaki "sepete ekle" butonuna bastığınızda "Alışveriş Sepeti" bölümünde ürünün sepetinize eklendiğini göreceksiniz. Sepetinize eklediğiniz bir ürünün miktarını değiştirmek istiyorsanız "Alışveriş sepeti" linkine tıklayarak sepetinizin içini görüntüleyebilirsiniz. Her ürünün yanında bulunan miktar alanını kullanarak ürünlerin miktarlarını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

İndirim Kodu Kullanma

Alışveriş sepeti oluşturulduktan sonra sağ üstte bulunan "Alışveriş Sepeti" ne tıklanır. Alışveriş Sepeti görüntülenecektir. (Bknz Şekil1)

Alışveriş Sepeti içerisinde "Siparişi Tamamla" butonunun üzerinde yer alan "İndirim Kodu" alanına ilgili indirim kodu girilir ve "Kupon Uygula" butonu tıklanır. Ve indirim işlemi tamamlanmış olur. (Bknz Şekil2)


Alışverişi Tamamlama
Alışverişinizi tamamlamak için "Alışveriş sepeti" ikonuna tıklayarak sepetinizin içini görüntüleyebilir, siparişinizde dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz,değişikliklerinizi yaptıktan sonra siparişinizi tamamlamak için "Siparişi Tamamla" butonuna tıklamanız gereklidir.
Fatura Adresi  başlığı altından Fatura yada fiş seçeneklerini seçerek işlem yapabilirsiniz.
Nakliye Adresi  başlığı altından teslimatın yapılmasını istediğiniz adresi girebilirsiniz.
Eğer ilk alışverişiniz değilse kayıtlı adresinizi seçebilir veya yeni adres girebilirsiniz.
Teslimat Şekli ekranında "Eve Teslim" seçeneği ile  siparişinizi eve isteyebilir yada "Mağazadan al" seçeneği ile mağazadan kendiniz gelip alabilirsiniz.
Teslimat Zamanı  başlığı altından teslimatın yapılmasını istediğiniz günü ve saat dilimini seçebilirsiniz.
Ödemenizi yapabilmeniz için üç seçenek sunmaktayız. İlk alışverişinizde Sarıyer Market görevlisi sizi arayarak siparişinizin onayını alacaktır. Ödeme ekranında gerekli bilgileri doldurduktan sonra "Devam" butonuna tıkladığınızda siparişinizin onaylandığına dair bir ekran görüntülenecektir ve sipariş onayı e-mail adresinize gönderilecektir.

Ödeme

Alışverişlerinizi 3 şekilde ödeme seçeneği sunuyoruz;

 • Kredi Kartı ile Online Ödeme
  Yaptığınız alışverişlerini bedelini "Ödeme Şekli " başlığı altındaki "Kredi Kartı ile Ödemek İstiyorum" butonuna tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi vererek ödeyebilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz 128 bitlik SSL protokolü alanında olduğundan kesin ve tam güvence altındadır.
  Kartınız sisteme dahil olunca; kart bilgilerinin yer alacağı ekran görüntülenecektir. Ekrandaki adımları tamamladıktan sonra alışverişiniz güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olup, onay ekranınız görüntülenecektir.
  Ödemelerinizi Visa ve Mastercard ile yapabilirsiniz.
  Teslimat esnasında kimlik ve ödemenin yapıldığı kredi kartının kontrolü talep edilecektir. Teslimat, ödemeyi yapan kredi kartı sahibine, bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra yapılabilecektir.
  İade: Siparişinizde yer alan herhangi bir ürünü almaktan vazgeçtiğinizde bu ürünü teslimat anında almamanız yeterlidir. Bu durumda kredi kartınıza geri ödeme yapılacaktır.

 • Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme
  Sitemiz, yaptığınız alışverişlerin tutarını siparişleriniz kapınıza getirildiği zaman kredi kartınız ile ödemenizi de mümkün kılıyor. "Ödeme" ekranından "Kredi kartı ile kapıda ödemek istiyorum."u seçerek ödemenizi teslimat anında kredi kartınızla yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda bankamatik kartı da geçerlidir. Visa Electron veya Maestro kartınızı kullanabilirsiniz. Siparişleriniz size getirildiğinde kimliğinizi göstererek ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. İade: Siparişinizde yer alan herhangi bir ürünü almaktan vazgeçtiğinizde bu ürünü teslimat anında almamanız yeterlidir. Bu ürünün tutarı kredi kartınızdan kesilmeyecektir.

 • Kapıda Nakit Ödeme
  Sipariş tutarınızı kapıda nakit ödeme seçeneği de sitemizde mevcuttur. "Ödeme" ekranından "Kapıda nakit ödeme yapmak istiyorum." alternatifini seçerek sipariş tutarını teslimat anında Sarıyer Market görevlisine ödeyebilirsiniz. İade: Siparişinizde yer alan herhangi bir ürünü almaktan vazgeçtiğinizde bu ürünü teslimat anında almamanız yeterlidir.

Teslimat

1 Ocak 2019 tarihi itibari ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararı uyarınca plastik poşetler adedi 25 kuruş olarak ücretlendirilecektir. Poşet bedeli siparişinizin hazırlanma aşamasında (sipariş kapasitenize göre) belirlenecek olup sipariş tutarınıza yansıtılacaktır.

Sariyermarket.com sipariş verdiğiniz gün ve o günü takip eden üç gün içinde teslimat saati belirleme imkanı sunulmaktadır. Siparişinizi "Bölgesel Kapasite Durumu" ekranından seçeceğiniz saat dilimi içinde size teslim edilecektir. Siparişinizi, teslim almak istediğiniz saat diliminden bir saat öncesinde tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 150,00 TL'nin altındaki siparişleriniz kabul edilememektedir. 150.00 TL ve 600 TL arası 16 TL (KDV Dahil) teslimat ücreti alınmaktadır. 600 TL üzerindeki siparişleriniz için teslimat ücreti alınmamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürünleri teslimat esnasında SARIYER market görevlisine teslim edebilirsiniz. Sipariş tutarını kredi kartı ile ödemeyi seçtiyseniz iade ettiğiniz ürünlerin tutarı kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıdaki ödeme seçeneklerinden birini seçtiyseniz toplam fiyat üzerinden faturalandırılacaktır.

Not: Teslim alacağınız ürünlerin, sitedeki isim ve açıklamaları ile ilgili olarak üretici firma tarafından yapılacak güncellemelerden Sarıyer Market sorumlu değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Ana menüden “Hesabım” sayfasına tıklayarak yada kullanıcı adınızın bağlı olduğu linke tıklayarak "Hesabım" sayfasında gidip “Şifre Değiştirme” sekmesine tıklayınız.

E-Posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

Ana menüden “Hesabım” sayfasına tıklayarak yada kullanıcı adınızın bağlı olduğu linke tıklayarak "Hesabım" sayfasında gidip "Bilgilerim" menüsünden bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. E-Posta adresi değişiminde, güncellediğiniz e-postanıza bir aktivasyon maili gönderilecektir. E-Postanızı tarafınıza gönderilen aktivasyon maili ile aktif hale getiriniz.

Kişisel bilgilerimi nasıl güncellerim?

Ana menüden “Hesabım” sayfasına tıklayarak yada kullanıcı adınızın bağlı olduğu linke tıklayarak  "Hesabım" sayfasında gidip  “Bilgilerim” sekmesini tıklayınız. Gelen formdan istemiş olduğunuz alanları güncelleyip "Kaydet" butonuna basarak işlem yapabilirsiniz.

Fatura bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Ana menüden “Hesabım” sayfasına tıklayarak yada kullanıcı adınızın bağlı olduğu linke tıklayarak Hesabım sayfasında gidip “Bilgilerim” sekmesini tıklayınız. Ortada bulunan “Adresler” sekmesine tıklayınız. Fatura adresi olarak Kimlik no, Vergi Dairesi ve Vergi No bilgilerini girmiş olduğunuz adreslerinizi kullanabilirsiniz. Mevcutta bu bilgilerin eksik olduğu adresiniz varsa güncelleme yapabilir yada yeniden adres oluşturabilirsiniz.  Daha önceden kaydettiğiniz adresinizi  “Düzenle” linkine tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Nakliye adresimi nasıl güncellerim?

Ana menüden “Hesabım” sayfasına tıklayarak yada kullanıcı adınızın bağlı olduğu linke tıklayarak Hesabım sayfasında gidip  “Bilgilerim” sekmesini tıklayınız. Ortada bulunan “Adresler” sekmesine tıklayınız.  Daha önceden kaydettiğiniz adresinizi  “Düzenle” linkine tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Sipariş esnasında Nakliye adresi olarak sadece seçmiş olduğunuz bölge içerisindeki adresler listelenmektedir. Yeni adres oluştururken sariyermarket.com adresinden bölge seçim ekranında seçmiş olduğunuz bölgeye ait adres tanımlamanız gerekmektedir.

Sipariş oluştururken nakliye adresimi nasıl değiştiririm?

 1. Siparişinizi onaylamadan önce "Geri" butonu basarak Nakliye Adresi bölümüne gelip burada istediğiniz adresi seçebilir yada yeni adres oluşturabilirsiniz.
 2. Sipariş onaylamadan önce tekrar "Alışveriş sepeti" alanına gelerek sipariş sürecini baştan başlatabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti içerisindeyken ürün adetlerini nasıl değiştiririm?

Adetini değiştirmek istediğiniz ürünün “Miktar” kısmında değişiklik yaptıktan sonra  “Sepeti Güncelle” butonuna basarak sepetinizdeyken değişiklik yapabilirsiniz.

Kilogramlı ürünlere gramaj yazamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kilogramlı ürünler için sipariş vermek istediğinizde, miktar hanesine virgül kullanarak yazabilirsiniz. Örneğin; 500 gr = 0,50 kg  olarak yazabilirsiniz.